fbpx

Mise 1

Mise 1

Hráč/ka přichází k domku v klidné ulici, ve kterém bydlí babička s dědečkem. Ptá se, proč je děda tak smutný, babička říká, že by chtěl zase zprovoznit a opravit svůj starý moped, nemůže ale vůbec nastartovat, na mopedu chybí světlo, sedlo, blatníky, je celý odřený… Nejdříve by ale potřeboval zjistit, jestli motor vůbec funguje, ale v nádrži není samozřejmě benzín. Hráč chce dědovi udělat radost, tak se nabídne, že zajde s kanystrem pro benzín k blízké benzince. Děda říká, že stačí jen 2-3 litry na zkoušku.

Začátek mise: děda
Cíl mise: benzínka
Hráč/ka získá: benzín

Mise 1 postup

Mise 2

Mise2_obsah

Děda chce nastartovat, ale zjistí, že v motoru zapalovací svíčka. Bohužel, takové svíčky se už nedělají. Hráč si ale vzpomene, že tatínek jeho kamaráda Tondy (pan Kadrnožka) má autoservis, že určitě takovou svíčku bude mít, protože spravuje veterány. Řekne dědovi, že tam zajde.

Začátek: děda
Cíl: autoservis
Získá: zapalovací svíčka

Mise 2 postup

Mise 3

Mise3_progress

Mise3_obsah

Hráč se pana Kadrnožky zeptá, jestli náhodou nemá i přední světlo, které na motorce chybí. Že děda prohledal celou garáž, ale nikde to nenašel. Pán z dílny řekne, že takové světlo nemá, ale že když si hráč zajde k jeho bratrovi, tak ten určitě světlo bude mít, má prý ve své garáži hodně rozebraných motorek. Hráč jde k jeho bratrovi, kde dostane světlo.

Začátek: autoservis
Cíl: bratr pana Kadrnožky
Získá: přední světlo

Mise 4

Mise4_obsah

Děda se chlubí, jak startuje motor a nasazené světlo svítí. Babička přinese buchty a čaj a říká, že volala teta (která bydlí na konci města/na vesnici), že má doma po strejdovi ten chybějící přední blatník. Hráč řekne, že by k tetě rád zašel, že tam stejně už dlouho nebyl, tak že ten blatník přinese.
Jde k tetě na konec města.

Začátek: děda
Cíl: teta
Získá: přední blatník

Mise 5

Mise5_progress

Teta má pro tebe úkol.

Teta řekne, že se bavila se v obchodě se sousedem o tom, jak hráč pomáhá dědovi s motorkou, a že jí řekl, že má páčky na řídítka, kdyby potřeboval. Hráč řekne, že to je super, že ví, že děda takové páčky potřebuje. Vypraví se k sousedovi.

Začátek: teta
Cíl: soused
Získá: páčky na řídítka

Mise 6

Běž se podívat k dědovi, jak pokročil s opravou.

Děda se chlubí, jak startuje motor a nasazené světlo svítí. Babička přinese buchty a čaj a říká, že volala teta (která bydlí na konci města/na vesnici), že má doma po strejdovi ten chybějící přední blatník. Hráč řekne, že by k tetě rád zašel, že tam stejně už dlouho nebyl, tak že ten blatník přinese.
Jde k tetě na konec města.

Začátek: děda
Cíl: teta
Získá: přední blatník

Mise 6 postup

Mise 7

Mise 7 postup

Už jsi dlouho nebyl u dědy. Běž zkontrolovat, jestli všechny díly pasují.

Hráč je zpátky z výletu u dědy a chlubí se vším co obstaral. „… a představ si dědo, že jsem nakonec vypátral ten výfuk. Zloděj ho ukradl tetě a pak vyhodil u plotu za obchodem do kopřiv!“ Děda si libuje, jak se motorka postupně dostává do původní formy. Tak a teď koukám, že na tom zadním blatníku taky chybí světlo. Víš co, tady máš peníze a zaběhni to prosím do obchodu koupit, takové světlo budou určitě mít.

Začátek: děda
Cíl: hobby market
Získá: zadní světlo

Mise 8

Mise 8 obsah

Hráč se potkává s babičkou u kašny v parku. „Prosím tě děda mě poslal k panu Mráčkovi pro alternátor na motorku, takový už nikde sehnat nejde, ještě že pan Mráček jeden má; udělalo se mi ale nějak špatně, bolí mě nohy, zašel bys tam prosím místo mě?“ prosí hráče babička. Ten říká jasně, že tam hned zajde.

Začátek: kašna
Cíl: pan Mráček
Získá: alternátor

Mise 8 progress

Mise 9

Před školou tě čeká kamarád Tonda.

Ahoj kámo, říká hráči Tonda, táta (ze servisu) ti vzkazuje, že má už pro dědu nachystaný ten opravený zadní tlumič, který mu tam děda zanesl. Tak to je bezva, já s tebou půjdu a ten tlumič vyzvednu, jdu pak k dědovi, tak mu to rovnou vezmu.

Začátek: škola
Cíl: autoservis
Získá: opravený tlumič

Mise 10

Nezapomněl jsi náhodou, že jsi byl dne domluvený s dědou? Čeká na tebe.

Děda říká hráči, no to je dost, že jdeš! Ty jsi na mě zapomněl, že? Trochu jo, přiznává hráč. Slíbil jsi, že dnes vyzvedneš sedlo u pane sedláře, musel mi vyrobit úplně nové, tak už se na to moc těším. Já už jdu dědo a těším se, až ta motorka bude komplet hotová, začíná vypadat čím dál lépe!

Začátek: děda
Cíl: sedlář
Získá: sedlo

Mise 10 postup

Mise 11

Mise 11 postup

Mamka čeká před školou. To je dobře, že jdeš! Já spěchám na třídní schůzky a teď jsem si uvědomila, že jsem doma nezamkla. Tak tam prosím zaběhni a zamkni! Jo a dědovi přišel balíček, co jsem mu objednala v eshopu, tak mu to prosím vezmi. Jaký balíček, ptá se hráč? Ale něco na tu vaši motorku, nějaké budíky na řídítka či co. Tak pa, já běžím, doufám že se nic hrozného na schůzkách nedozvím. Neboj mami, všechno je v cajku říká hráč a jde domů. Začátek: škola Cíl: domov Získá: tachometr na řídítka

Mamka čeká před školou. To je dobře, že jdeš! Já spěchám na třídní schůzky a teď jsem si uvědomila, že jsem doma nezamkla. Tak tam prosím zaběhni a zamkni! Jo a dědovi přišel balíček, co jsem mu objednala v eshopu, tak mu to prosím vezmi. Jaký balíček, ptá se hráč? Ale něco na tu vaši motorku, nějaké budíky na řídítka či co. Tak pa, já běžím, doufám že se nic hrozného na schůzkách nedozvím. Neboj mami, všechno je v cajku říká hráč a jde domů.

Začátek: škola
Cíl: domov
Získá: tachometr na řídítka

Mise 12

Babička potřebuje, aby si našel dědu, nevzal si mobil a už měl být doma na oběd. Měl hrát v parku u kašny s kamarádem šachy.

Hráč je u kašny, kde sedí na lavičce děda. Ahoj dědo, shání tě babička na oběd, zapomněl jsi si telefon. No jo safra, to víš, už jsem starý, směje se děda. Jo a taky jsem zapomněl koupit barvu na rám motorky. Že mi tam zaběhneš, že jo? Do hobby marketu, však víš kde. Hráč přikyvuje, děda odchází na oběd.

Začátek: kašna
Cíl: hobby market
Získá: barva na rám

Mise 12 postup

Mise 13

Mise 13 postup

Běž do autoservisu, konečně došlo přední kolo, které si děda objednal.

Před autoservisem na hráče čeká pan Kadrnožka. Promiň, ale tvoje cesta sem byla zbytečná. Objednal jsem sice nové kolo u dodavatele, ale nějak to popletli a zůstalo na poště. Tak víš co, já tě tam dovezu. To nemusíte pane Kadrnožka, to je v pohodě, já to vyzvednu, stejně mám cestu kolem. Ale jak to dopravíš dědovi? Kolo je velké. Žádný strach, je to kolo, budu ho kutálet.

Začátek: autoservis
Cíl: pošta
Získá: přední kolo

Mise 14

Ty se zase loudáš, ale před autoservisem tě čeká Tonda, byli jste domluveni, že půjdete do kina.

Tonda stojí před autoservisem. No kde jsi, to kino snad už nestihneme. Hráč říká, že snad jo, ale že ještě musí skočit domů, že tam taťka nechal těsnící kroužky na přední vidlici na dědovu motorku, tak že to vyzvedne a po kině zanese dědovi. Tak jo, říká Tonda, ale musíme si pohnout (pozn. mohou chodit spolu dva, že Tonda bude hráče vždy následovat?)

Začátek: autoservis
Cíl: domov
Získá: těsnící kroužky na přední vidlici

Mise 14 postup

Mise 15

Mise 15 postup

Běž k dědovi, ještě potřebuje drobnou pomoc.

Děda stojí v dílně před skoro hotovým motocyklem. Libuje si jaká je to krása, ale že prostě zadní pneumatika nejde dofoukat, že potřebuje nový ventilek, jestli by byl hráč tak hodný a naposledy zaběhl do servisu, jestli by mu ho pan Kadrnožka prodal. Hráč jde pro ventilek.

Začátek: děda
Cíl: autoservis
Získá: ventilek

Mise 16

Počkej na mamku u kašny v parku.

Mamka čeká u kašny na hráče. Směje se, jak je roztržitá, že se byla u dědy podívat na motorku, že je moc krásná, že je hráč šikovný, že tak dědovi pomáhal, ale že mu omylem sebrala z dílny klíče do zapalování. Tak ať mu je hráč donese.

Začátek: kašna
Cíl: děda
Získá: klíčky do zapalování

Mise 16 postup