fbpx

Vážení rodiče,

aby Vaše děti byly po celý den v bezpečí je zcela jistě Vašim přáním. Děti doprovázíte do školy a do nejrůznějších kroužků, protože chcete mít jistotu, že se jim nic nestane. Ty větší už do školy nebo za kamarády chodí samy, ale přesto si děláte starost, aby je nepotkalo v dopravním provozu něco nepříjemného. Mnozí z vás jsou řidiči a sami dobře víte, jak to může být na silnicích mnohdy nebezpečné. Myslíte si, že vaše dítě zná všechny důležité zásady, jak se v dnešním dopravním provozu chovat? A znáte je vy?

Mobil vám pomůže

Věříme, že vás zaujme naše aplikace DoprApka, která je určená žákům 1. až 9. tříd ZŠ. Mobil vašeho dítěte nemusí sloužit jen pro zábavu, ale i pro vzdělávání poutavou formou. „Uč se hrou s DoprApkou!“ říká maskot naší aplikace, ježek EDA, a ví proč.

Učte se s dětmi hrou!

Pokud vaše dítě aplikaci ještě nemá, povzbuďte je k instalaci a používání. Pokud už má aplikaci ve svém telefonu, věnujte mu svůj čas a spolu si aplikaci vyzkoušejte. Naleznete tam dokonce jeden z tematických portálů, jehož otázky by měli řešit přímo rodiče. Hlavními přednostmi aplikace je neustálé opakování dopravních témat a její aktivní používání po celý školní rok, což přispěje k mnohem lepšímu zafixování si správných vzorců chování v dopravní provozu! Pomozte svým dětem, ať jsou silnice, přechody a chodníky bezpečnější!

Buďte dětem příkladem

Od narození můžete v dětech vytvářet správné návyky, které pomohou vytvořit si základní dovednosti pro bezpečný pohyb v různém prostředí. Nemusí to být jen dopravní prostředí. Dítě sleduje dění kolem sebe od neútlejšího věku.

Kde dětem věnovat péči?

Chodník

Při chůzi po chodníku. Ukazovat, kde jsou nebezpečná místa a postupně děti seznamovat s nástrahami dopravního prostředí.

Přecházení přes silnici

Při přecházení přes silnici se chovat tak, aby děti měly vzor ve Vašem chování. Nepřebíhat silnici, přecházet na přechodech pro chodce a vždy se správně rozhlédnout před přecházením a svoje chování vždy komentovat směrem k dítěti. Ukazujete svým názorným chováním, jak se dítě bude v budoucnu dítě samostatně pohybovat. Kopíruje Vaše chování, protože jste pro dítě vzorem.

Jízda autem

Při přepravě v autě si nezapomínejte zapínat bezpečnostní pásy, když po dítěti chcete, aby sedělo v autosedačce řádně a se zapnutým zádržným systémem. Jste zase příkladem pro dítě.

Na kole

Při jízdě na kole noste i Vy přilbu. Dítě nepochopí, proč musí mít přilbu a vy ne. Jdete tak příkladem a ukazujete, jaké je správné chování.

Rizikové chování rodičů

Příkladů chování rodičů, kterým ukazuje dítěti jak se chovat a dítě jej pak napodobuje, je opravdu mnoho. Pokud rodič ukazuje nesprávné chování, vystavuje riziku svoje dítě, že ani výchova v mateřské škole nebo v základní škole nebude schopná změnit zaběhnuté dovednosti, které má okoukané od rodičů.

Vážení rodiče, chovejte se proto vždy tak, abyste byli pro své dítě příkladem. Třeba i Vám naše aplikace DoprApka pomůže zopakovat si některé zásady správného chování.